Заключителна Работна Среща на Партньорските Организации в ННП е-Здраве (18-20 декември 2022, Велинград)

По време на Работната среща бяха докладвани последните научно- приложни резултати в изпълнение на Задача 3 от Работен пакет 1 и Задача 2 от Работен пакет 4:
  • създаване на XML модел на Медицинско трудово досие по стандарта EN 13606
  • създаване на примерни потребителски случаи на медицинско трудово досие, посредством XML инстанции на модела
  • валидиране на XML инстанциите спрямо типовете данни в стандарта EN 13606
  • създаване и тестване на прототип на уеб приложение от тип сървър-клиент за демонстриране на семантична оперативна съвместимост при обмен на медицински трудови досиета

Заключителна конференция ННП "Електронно здравеопазване в България (е-Здраве)". Резултати и приложения в практиката. 1-2 Декември 2022г. Медицински университет - Пловдив.

Официално откриване. Представяне на ННП "е-Здраве". Обобщени научни и приложими резултати в изпълнение работните пакети (РП1, РП2, РП3, РП4, РП5, РП6, РП7, РП8, РП9) от ННП "е-Здраве". Представяне на партньорите, дискусии.

Резултатите от изпълнението на Национална Научна Програма е-Здраве по създаване на OMOP CDM база от данни за диабет бяха представени по време на Health Data Forum Global Hybrid Summit, състоял се 15-18 ноември в гр. Порто, Португалия.

Health Data Forum е неправителствена и нестопанска инициатива, която насърчава здравеопазването. Организирана и проведена е от Факултета по медицина на Университета на Порто (FMUP Porto University's Medical School with MEDCIDS) и i-HD (Европейски институт за иновации чрез здравни данни).

ННП е-Здраве на заседание на експертния съвет за "Наука, технологии и иновации" към кмета на Столична община г-жа Йорданка Фандъкова, с домакин Втора градска Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ) /01.11.2022/

На тема "Възможности за приложение на резултатите от научните изследвания в Националната научна програма (ННП) „е-Здраве“ в Столичното здравеопазване" с асоцииран партньор Столична община

СУ "Св. Климент Охридски" е приет за член на Европейската Федерация за Медицинска Информатика - EFMI

EFMI

Представяне на ННП е-Здраве в предаване Кардиограма на ТВ Евроком (юли, 2021)

Уебинар "е-Здраве - постижения и перспективи: Фокус върху нови технологични продукти"
17 ноември 2020г.
Национална Научна Програма "Електронно здравеопазване в България (е-Здраве)"

Откриха RILabi2030 и представиха текущи резултати от Националната научна програма „Електронно здравеопазване в България“

Научно-индустриалната лаборатория "Индустрия i2030" (RILabi2030) бе открита през май в сградата на Института по информационни и комуникационни технологии - БАН.

RILabi2030 си поставя за цел да реализира идеята за цифрова интеграция на наука, бизнес и обучение и подпомага изпълнението на Иновационната стратегия за интелигентна специализация на София.